• Własna produkcja i tworzenie na zamówienie
 • Przyjazne środowisku i bezzapachowe
 • Szybka dostawa do domu

Fototapeta bezszwowa MuralTex

Kolory rozpryskują się na ścianie!

Nasza bezszwowa fototapeta MuralTex daje gwarancję, że będziesz mieć najpiękniejszą tapetę na swojej ścianie. Twoja fototapeta składa się z jednej części, a kolory tapety są tak żywe, że nadruk praktycznie odbija się od ściany!

MuralTex jest łatwy w aplikacji. Nakładasz na ścianę nasz klej do fototapet poliestrowych i przyklejasz fototapetę na ścianę w jednym kawałku. Rezultaty są widoczne od razu!

Czym jest tapeta MuralTex?

MuralTex to drobno tkana, jednoczęściowa tkanina poliestrowa z powłoką ochronną. Tapeta jest wyjątkowo mocna, a obraz jest wydrukowany w najdrobniejszych szczegółach. Dzięki specjalnej powłoce tapeta nie błyszczy się, ale kolory na płótnie pozostają bardzo jasne i żywe. Specjalna technika druku sprawia, że kolory wydają się jeszcze bardziej realistyczne. Czerń staje się naprawdę głęboka, a kolorowe elementy są tak wyraźne, że praktycznie masz ochotę ich dotknąć.

Zanim zaczniesz naklejać naszą fototapetę MuralTex, musisz odpowiednio przygotować ścianę. Zrobisz to, smarując całą ścianę klejem. Następnie możesz przykleić tapetę na ścianie w jednym kawałku. Jeśli ściana jest większa, zalecamy montaż fototapety MuralTex w dwie osoby. Tapeta MuralTex ma jasnoszary tył. Zapobiega to przebijaniu koloru ściany przez nadruk.

Bezszwowa tapeta

Ponieważ tapeta MuralTex jest drukowana w jednym kawałku znacząco ułatwia to tapetowanie. Oznacza to, że nie otrzymujesz pasków tapety, ale cały wydruk w jednej części. Nie tnij tapety MuralTex na paski! Możesz ją nakleić w jednym kawałku. Po przyklejeniu fototapety Twoja ściana nabierze nowego charakteru.

Zalety tapety bezszwowej MuralTex

 • Bezszwowa fototapeta, bez widocznych szwów;
 • Żywe, jasne i intensywne kolory;
 • Nie rozdziera się, nie marszczy ani nie kurczy;
 • Łatwa w aplikacji;
 • Mocna tapeta o gramaturze 310 gr/m2;
 • Drobno tkana tkanina 100% poliester z powłoką;
 • Produkt wolny od PCW, nieszkodliwy dla środowiska;
 • Tusz na bazie wody;
 • Idealna do zastosowań wewnętrznych;
 • Odporna na zarysowania i wodoodporna*;
 • Łatwa do czyszczenia za pomocą lekko wilgotnej szmatki;
 • Wielokrotnego użytku i łatwa do usunięcia;
 • Odporna na promieniowanie UV;
 • Tapeta trudnopalna (certyfikat B1);
 • Bezzapachowa – drukujemy tuszem na bazie wody;
 • Jasnoszary tył, nieprzeźroczysty!

* w wilgotnych pomieszczeniach, takich jak łazienka, zalecamy zastosowanie powłoki WallFinish w celu zabezpieczenia tapety przed wilgocią.

Popularne na MuralTex
Prześlij swoje zdjęcie!
Jungle Cockatoo
Designer
Plaża wydmowa przy zachodzie słońca
Dzikie zwierzęta w dżungli
Nocna Straż
Szkocka rasa wyżynna w przyrodzie
Kolorowe zwierzęta w dżungli
Designer

Często zadawane pytania o tapetę bezszwową MuralTex

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi dotyczące aplikacji bezszwowej fototapety.

Jak nakleić tapetę MuralTex?

Tapeta MuralTex jest dostarczana w pudełku. Przed przystąpieniem do naklejania tapety dobrze jest rozłożyć tapetę na podłodze i sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń. Oczywiście przed wysłaniem tapety przeprowadziliśmy własną kontrolę, ale nadal prosimy o sprawdzenie dostarczonej tapety.

Jak każdą inną tapetę, fototapetę MuralTex przyklejasz na ścianę za pomocą kleju do tapet. Ponieważ ta tapeta składa się z jednego kawałka, nie musisz martwić się bałaganem i organizowaniem stołów do tapetowania. Podczas nakładania kleju do tapet na ścianę uważaj, aby nie nałożyć zbyt grubej warstwy. Do przyklejenia tapety MuralTex najlepiej użyć mocnego kleju do tapet winylowych.

Klej do tapet rozprowadź na ścianie za pomocą wałka z krótkim włosiem lub szczotki blokowej. Po nałożeniu kleju do tapet na ścianę zacznij nakładać tapetę po jednej stronie ściany. Następnie stopniowo zwijaj lub składaj tapetę na drugą stronę ściany, w międzyczasie dociskając tapetę do ściany. Gdy tylko tapeta MuralTex znajdzie się na ścianie, można ją dalej docisnąć szpatułką. W ten sposób wszystko ładnie wyprasujesz i łatwo usuniesz pozostałości kleju.

Jaki klej jest odpowiedni do przyklejenia bezszwowej tapety?

Tapeta bezszwowa jest cięższa niż tapeta flizelinowa. Dlatego do MuralTex potrzebny jest inny rodzaj kleju do tapet. Klej powinien być wyjątkowo mocny i gwarantować, że fototapeta mocno przylega do ściany. Oferujemy do wyboru 2 rodzaje kleju do tapet:

Klej do tapet Flexxs Medium MuralTex
Nadaje się do tapet bezszwowych przy nakładaniu na ściany betonowe lub gipsowe.

Klej do tapet Flexxs High MuralTex
Nadaje się do nakładania tapet bezszwowych na beton, drzwi gipsowe lub powierzchnie winylowe (na kolejną warstwę tkaniny).

Nie wiesz, jaki klej wybrać? Skontaktuj się z nami – chętnie pomożemy!

Przycinanie tapety na wymiar

Po nałożeniu tapety na ścianę nadchodzi czas na ostatni etap pracy z tapetą. Resztki tapety ze wszystkich stron odetnij ostrym nożem, przy pomocy linijki. Ważne jest, aby nóż był naprawdę ostry! Czy masz nóż uniwersalny? Upewnij się, że odłamujesz ostrze co 5 metrów.

Czy MuralTex można myć?

W razie potrzeby tapetę można przetrzeć lekko wilgotną ściereczką. Nie zalecamy jednak przecierania tapety mokrą szmatką. Może to spowodować uszkodzenie tapety.

Czy można stosować MuralTex w łazience lub kuchni?

Chcesz zastosować tapetę MuralTex w łazience lub kuchni? Zalecamy wykończenie tapety powłoką (Wall Finish). Dzięki tej powłoce tapeta jest odporna na uderzenia, zarysowania i wodę. Powłoki można znaleźć na naszej stronie w 2 wersjach: 1 litr (na 5m2) oraz 3 litry (na 16m2).

Do czego nadaje się tapeta MuralTex?

Tapeta MuralTex jest idealna jako okładzina ścienna. Ten rodzaj fototapety przeznaczony jest do użytku wewnętrznego. Możesz jej użyć, aby nadać swojemu wnętrzu inną atmosferę. Nadaje się również do biura, przestrzeni biznesowej, szpitala lub firmy hotelarskiej.

Najlepsze efekty z tapetą bezszwową MuralTex

W tym filmie wyjaśniamy krok po kroku, jak nakleić bezszwową fototapetę na ścianę.

Przy naklejaniu bezszwowej tapety MuralTex ważne jest, aby fototapetę przyklejać w dwie osoby. To znacznie ułatwia pracę, a Ty możesz szybko cieszyć się nową ścianą!

Zamów swoją tapetę MuralTex w czterech krokach

 1. Wybierz swój projekt. Zdecyduj, jakie zdjęcie lub obraz chcesz umieścić na tapecie MuralTex, lub prześlij własny projekt.
 2. Wybierz MuralTex. Po wybraniu projektu ważne jest, aby wybrać tapetę MuralTex według wybranego produktu.
 3. Podaj wymiary. Kliknij „Edytuj i kup”, wprowadź żądane wymiary. Następnie naciśnij „Dodaj”.
 4. Dokończ zamówienie. Kliknij koszyk i przejdź do kasy. Po tym kroku wystarczy poczekać na przybycie zamówienia, aby móc odmienić swój pokój.

Instrukcje

Chętnie pomożemy Ci w naklejeniu tapety MuralTex na ścianę. Przeczytaj poniższe wskazówki przed rozpoczęciem tapetowania. Twoja tapeta jest już na ścianie? Nie zapomnij podzielić się z nami swoim pięknym efektem.

UWAGA!

Aby zapewnić stabilność, zaleca się, aby tapeta zaaklimatyzowała się w pomieszczeniu przez 24 godziny przed nałożeniem jej na ścianę. Zapobiegnie to kurczeniu się tapety. Jeśli masz ogrzewanie podłogowe, zalecamy położenie tapety na stole.

Optymalna temperatura przyklejania tapety to 18 – 25 ºC, przy wilgotności około 40% – 65%.

Przed aplikacją powierzchnia ściany musi być czysta i sucha.

Zalecamy, aby nie używać wilgotnych ściereczek ani papieru do tapetowania. Może to spowodować plamy na tapecie lub wyblaknięcie atramentu.

Krok 1: Przygotowanie

W razie potrzeby wyłącz gniazdka ścienne i włączniki, zdejmij ramki i oklej je taśmą do tapet. Następnie, jeśli to konieczne, usuń starą tapetę. Upewnij się, że ściana jest gładka, usuwając gwoździe i nierówności oraz wypełniając otwory. Pozostaw wypełniacz do całkowitego wyschnięcia i wypoleruj go, aż będzie gładki. Przykryj podłogę np. gazetami, szmatami lub plandeką. Przygotuj solidną drabinę, aby móc odpowiednio docisnąć tapetę na całej ścianie.

Uwaga! Jeśli ściany są otynkowane, użyj podkładu, aby klej do tapet nie został zassany bezpośrednio w ścianę i tapeta nie miała problemu z przyczepnością. Dobrze rozprowadź podkład i pozostaw do wyschnięcia na noc.

Krok 2: Rozwiń i naklej

Rozwiń tapetę i sprawdź, czy nie ma na niej uszkodzeń.

Zawsze zalecamy, aby przy aplikacji tapety MuralTex były obecne dwie osoby. Pamiętaj, aby złożyć lub zwinąć tapetę na boki, aby móc zacząć od lewej lub prawej strony. Przyklej dobrze tapetę na dwa metry ściany. Tapeta ma margines 5 cm? Upewnij się, że uwzględniasz zakładkę na krawędzi. Jeśli nie zamówienie nie obejmuje tapety z marginesem, możesz ją mocno przykleić do ściany.

Pokryj całą ścianę klejem. Zrób to za pomocą wałka lub pędzla blokowego. Zacznij nakładać tapetę w lewym górnym lub prawym górnym rogu. Najłatwiej, aby druga osoba przytrzymała tapetę z drugiej strony, dzięki czemu możesz najszybciej nakładać tapetę od lewej do prawej (lub odwrotnie).

Za pomocą szpatułki wygładź tapetę od góry do dołu. Gdy początek będzie całkowicie gładki, powoli przejdź na drugą stronę. Zrobiło się trochę krzywo? Żaden problem! Dopóki klej jest jeszcze mokry, możesz łatwo przesunąć lub usunąć tapetę, aby ją poprawić.

Po naklejeniu pierwszych metrów tapety można przystąpić do wklejania kolejnej części i nakładać ją aż do wytapetowania całej ściany. Dobrze wygładź całą tapetę szpatułką. Pęcherzyki powietrza można usunąć powoli rozluźniając tapetę i ponownie wygładzając ją szpachelką.

Krok 3: Wykończenie

Szwy są już bardzo dobrze dociśnięte szpatułką. Możesz odciąć nadmiar tapety. Używamy do tego szpatułki i ostrego (!) narzędzia lub noża Stanleya. Odetnij tapetę w miejscu gniazdek. Upewnij się, że nie uszkodzisz elektryczności.

Wskazówki

Chcesz wytapetować okno lub inną przeszkodę? Przyklej tapetę do ramy okna i zacznij ją powoli wycinać. Kontynuuj pracę w ten sposób, aż cały obszar zostanie oczyszczony z przeszkód. Utrzymuj możliwie stałą temperaturę przez 12-24 godzin po tapetowaniu. Dzięki temu tapeta ma wystarczająco dużo czasu na wyschnięcie. Zadbaj o ostre zagięcia w rogach, aby przycięcie lub odcięcie nadmiaru tapety było łatwe i dało prosty efekt.