• Własna produkcja i tworzenie na zamówienie
 • Przyjazne środowisku i bezzapachowe
 • Szybka dostawa do domu

Możesz łatwo nakleić tapetę samodzielnie

Wydaje się trudne? Z naszymi wskazówkami możesz zrobić to sam!

Nasze flizelinowe tapety możesz nakleić samodzielnie. Z chęcią pomożemy Ci osiągnąć wymarzony rezultat, prezentując Ci poradnik krok po kroku. Zanim zaczniesz, przeczytaj nasze porady, które umieściliśmy poniżej. Na koniec, wyślij nam zdjęcie z rezultatem Twojej pracy!

Tapeta flizelinowa

Tapeta flizelinowa jest łatwa i szybka w montażu. Zanim zaczniesz naklejanie, upewnij się, że masz pod ręką wszystko, co niezbędne. W paczce od Fototapety znajdziesz:

 • Ponumerowane rolki fototapety.
 • Instrukcję z poradami, jak nakleić fototapetę.

Opcjonalnie w sklepie Fototapety znajdziesz:

 • Profesjonalną drukarkę do tapet
 • Rolkę dociskową do tapet
 • Nożyczki do tapet
 • Nóż do tapet
 • Wałek do kleju
 • Klej do tapet z włókniny
 • Inne akcesoria do tapet.

Ważne informacje przed naklejeniem tapety:

 • Aby zapobiec kurczeniu się tapety, jeszcze przed naklejeniem na ścianę, zalecamy pozostawić ją na 24 godziny w celu aklimatyzacji
 • Tapeta powinna być naklejana w optymalnej temperaturze wynoszącej od 18 do 25ºC przy wilgotności wynoszącej od 40% do 65%
 • Przed rozpoczęciem naklejania upewnij się, że powierzchnia ściany jest czysta i sucha.

Pobierz naszą instrukcję naklejania tapety

Szczegółowy plan naklejania fototapety:

Krok 1: Przygotowanie

Rozpocznij od wyłączenia gniazdek elektrycznych i przełączników, usuń nakładki i zaklej je taśmą do tapet. Jeśli jest taka konieczność, usuń starą tapetę. Upewnij się, że ściana jest gładka, usuwając gwoździe i nierówności oraz wypełniając wszelkie otwory. Pozostaw wypełnienia do całkowitego wyschnięcia, wygładź powierzchnię. Przykryj podłogę, np. gazetami, ściereczkami lub brezentem. Przygotuj solidną drabinę, tak abyś mógł dobrze docisnąć tapetę na całej ścianie.

Uwaga! Jeśli Twoje ściany są otynkowane, użyj preparatu gruntującego, dzięki czemu unikniesz wsiąkania kleju do tapet w ścianę i problemów z przyczepnością tapety. Starannie rozprowadź preparat i pozostaw na noc do wyschnięcia.

Krok 2: Odpakuj i rozwiń

Ostrożnie otwórz opakowanie i wyjmij z niego rolki. Usuń opakowanie ochronne. Rozwiń tapetę i sprawdź, czy wszystko jest w porządku. Odpowiednie cyfry znajdują się na dole lub z tyłu tapety.

Paski są ponumerowane w przedniej, dolnej części tapety.

Krok 3: Linia pilotażowa

Aby prostopadle nakleić tapetę, najpierw narysuj ołówkiem prostopadłą linię na ścianie. Upewnij się, że linia będzie cienka i delikatna tak, by nie prześwitywała przez naklejoną tapetę. Do poprawnego narysowania linii użyj długiej poziomicy. Określ miejsce narysowania linii, sprawdzając szerokość tapety na miniaturze (‘Tile width’) i zmierz ją na ścianie przy pomocy taśmy mierniczej. Po zaznaczeniu pola, w którym znajduje się 5 cm margines w szerokości tapety, należy odjąć 5 cm od jego szerokości.

Narysuj prostopadłą linię tak, aby tapeta przylegała prosto do ściany.

Krok 4: Nakładanie kleju do tapet

Klej do tapet nałóż zgodnie z instrukcją. W przypadku tapet flizelinowych nakładaj klej rolka po rolce. Skorzystaj z pędzla do kleju lub wałka do kleju, aby rozprowadzić klej do tapety. Upewnij się, że ściana jest posmarowana nieco szerzej niż szerokość tapety.

Klej do tapet flizelinowych nakładaj wałkiem.

Krok 5: Naklejanie tapety

Naklejaj tapetę od góry do dołu. Jeśli zamówiłeś tapetę z 5 cm marginesem, zachowaj zakładkę o szerokości 2 cm u góry. Umieść pasek prosto, wzdłuż prostopadłej linii. Nakładanie każdego pasa prosto jest niezwykle ważne – dzięki temu będzie można poprawnie nałożyć kolejne.

Dobrze dociśnij tapetę za pomocą listwy do tapetowania lub gumowej szpachli. Dodatkowo dociśnij tapetę w rogach, aby uzyskać linie zagięcia. Po lekkim odciągnięciu tapety możesz ją łatwo odciąć wzdłuż linii zagięcia za pomocą nożyczek. Możesz także odciąć fragment tapety. Następnie mocno dociśnij tapetę do rogów i odetnij pozostałości za pomocą ostrego noża. Dopasuj tapetę do gniazdek elektrycznych, dociskając do nich tapetę i odcinając środkową część.

Powtarzaj ten krok do momentu, aż wszystkie pasy tapety zostaną naklejone.

Krok 6: Wykończenie

Weź wałek dociskowy i dociśnij wszelkie pęcherzyki powietrza, które znalazły się pod tapetą. Roluj na boki, aby pozbyć się powietrza. Użyj wałka do tapety, aby uzyskać jeszcze mocniejszy i ładniejszy efekt. Odetnij i usuń nadmiar tapety. Sprawdź wszystkie roki i upewnij się, że są dobrze doklejone. Zamontuj gniazdka oraz przełączniki i włącz zasilanie. Twoja fototapeta jest gotowa! Jeśli chcesz, możesz udostępnić rezultat swojej pracy w naszych mediach społecznościowych lub wysłać nam zdjęcie e-mailem. Jesteśmy bardzo ciekawi efektów.

Porady:

 • Czy musisz umieścić tapetę dookoła okna lub innej przeszkody? Rozpocznij od przyklejenia pasów na całej powierzchni, a następnie odcinaj tapetę kawałek po kawałku wzdłuż ramy. Nie przycinaj od razu całego pasa na odpowiedni wymiar.
 • Duże pęcherze powietrza przebijaj szpilką, a następnie pozbądź się powietrza wewnątrz i wygładź powierzchnię. Małe pęcherzyki znikają po wyschnięciu.
 • Usuń nadmiar kleju suchą szmatką.
 • Użyj wałka do tapet, aby uzyskać jeszcze piękniejszy i mocniejszy efekt.
 • Zapewnij ostre załamania w rogach, aby odcięcie nadmiaru tapety było łatwe i proste.